Spørgsmålet er ret simpelt.
For blev forfatter, højskolelærer og journalist Rasmus Thirup Beck, der i december 2020 blev steriliseret, steril?
Rasmus blev steriliseret, men efter tre måneder var der stadig sædceller i de prøver, han indsendte. Han begyndte at frygte, at hans sædledere var groet sammen, så han skulle opereres igen.
Spørgsmålet er ret simpelt.
For blev forfatter, højskolelærer og journalist Rasmus Thirup Beck, der i december 2020 blev steriliseret, steril?
Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.
Bliv abonnent nu1
2
3
4
5
6
Den fremtrædende israelske historiker og politiske aktivist, Ilan Pappe, gæster København til en samtale med Politikens Kulturredaktør Lotte Folke om Israel-Palæstina-konflikten.
Som abonnent får du billetten til 120 kr. (normalpris 195 kr.)
Studiepris/U30: 80 kr.
© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her