Nyt non-profit mobilselskab med godgørenhed

De fire erhvervsfolk bag det nye filantropiske mobilteleselskab  er Robert Schelde, Jacob Bastholm, Jan Eriksen og Jan Madsen.
De fire erhvervsfolk bag det nye filantropiske mobilteleselskab er Robert Schelde, Jacob Bastholm, Jan Eriksen og Jan Madsen.
Lyt til artiklen

Fra i dag kan danskerne tale i mobiltelefon og lade overskuddet gå ubeskåret til velgørenhed.

We Mobile er Danmarks første non-profit mobiltelefonselskab, der giver hele sit overskud til fem store organisationer, der alle arbejder internationalt med velgørende og humanitært arbejde.

We Mobile er stiftet af fire erhvervsfolk med solid erfaring i at drive erhvervsvirksomhed og en fælles vision om at bruge deres evner for den gode sag uden at tjene en krone.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her