Pia Christmas afviser at være blevet snydt

Betalt. Pia Christmas-Møller siger, at hun også fik penge til hjerneskadede som  betaling for at stemme for regeringens 2020-plan.
Betalt. Pia Christmas-Møller siger, at hun også fik penge til hjerneskadede som betaling for at stemme for regeringens 2020-plan.
Lyt til artiklen

Løsgængeren Pia Christmas-Møller afviser, at hun skulle være blevet 'snydt' i forbindelse med forhandlingerne om regeringens 2020-plan.

Dagbladet Information skriver, at alle landets syv universiteter har trådløst internet, hvilket ellers var netop den betaling, Pia Christmas-Møller fik for at lægge den afgørende stemme til VK-regeringens økonomiske plan.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her