Skybaren i Axel Towers er åbnet: »Man kan jo også bare komme op for at drikke en kop kaffe«

Søren Selin, der er køkkenchef på AOC, har åbnet Trio på 8., 9. og 10. etage i Axel Towers sammen med ejer af AOC Christian Aarø.
Søren Selin, der er køkkenchef på AOC, har åbnet Trio på 8., 9. og 10. etage i Axel Towers sammen med ejer af AOC Christian Aarø.
Lyt til artiklen

Hvad er Trio for et sted?

»Det er både en restaurant og en bar med plads til omkring 100 gæster, og så er det noget mere nede på jorden – eller ... nede på jorden kan man jo nok ikke sige – men altså, servicen, maden og atmosfæren er mere uformel end på AOC. Vi spiller også musik her. Casual fine dining, kunne man kalde det, og vi håber da også, at folk vil komme her for at drikke drinks og gå i byen. Men vi lukker klokken 2, så det er ikke for de helt slemme!«.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her