2 dage tilbage: Prøv Politiken resten af året for 142 kr.

Svensk kritikerfavorit: Svaret står på side 206

Ærinde. Med sin erindringsbog 'Minnen'  - som for nylig udkom i Sverige - har Torgny Lindgren ramt plet hos anmelderne.
Ærinde. Med sin erindringsbog 'Minnen' - som for nylig udkom i Sverige - har Torgny Lindgren ramt plet hos anmelderne.

Den svenske forfatter Torgny Lindgren er ikke uvant med gode anmeldelser, men denne gang har han tilsyneladende ramt plet med sin erindringsbog ’Minnen’, som for nylig udkom i Sverige.

I disse dage, hvor alle svenske aviser er fulde af lister over årets bedste bøger, dukker Lindgrens bog op gang på gang.

142 kr. for resten af året

Politiken fylder 142 år, og derfor kan du læse og lytte med resten af året for kun 142 kr. Er der en bedre måde at fejre os selv på? Nej, det synes vi heller ikke.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Group 48095752
PodcastSe alle

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her