Prins Harry havde forsvoret, at det nogensinde ville ske. Nu tyder meget på, at han og Meghan alligevel vender hjem til Storbritannien. Her runger spørgsmålet: hvorfor?
Prinsens stjerne falmede i Hollywood. Vender han nu hjem?
Prins Harry og Meghan Markle bosatte sig i den mondæne by Montecito i Californien, hvor de har været omgivet af Hollywood-stjerner. Nu tyder meget på, at de snart vender hjem til Storbritannien. Foto: Kirby Lee/Ritzau Scanpix
Lyt til artiklen
Henter...
Han smækkede eftertrykkeligt med døren, da han og familien for seks år siden pakkede deres ting og flyttede mod sol og stjernerne i Hollywood.
Prins Harry havde fået nok af den »giftige« britiske presse. Og han havde fået nok af den kongefamilie, som havde svært ved at acceptere ægteskabet med den amerikanske skuespiller Meghan Markle.
Læs videre for 1 kr.
Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.