Om jeg glæder mig til Tour de France i Danmark? Ja, for pokker. Men det ændrer ikke på, at vi mangler svar på ét afgørende spørgsmål
Tilbage i februar 2019 gav Tour de Frances løbsdirektør, Christian Prudhomme, efter for en årelang charmeoffensiv og annoncerede, at Touren kom til Danmark. Det er indtil videre mørklagt, hvad det franske cykelvisit koster danskerne. Måske vil eftertiden afgøre, om cykelfesten har været pengene værd.
Der er ikke oplæsning af denne artikel, så den oplæses derfor med maskinstemme. Kontakt os gerne på automatiskoplaesning@pol.dk, hvis du hører ord, hvis udtale kan forbedres. Du kan også hjælpe ved at udfylde spørgeskemaet herunder, hvor vi spørger, hvordan du har oplevet den automatiske oplæsning.
Spørgeskema om automatisk oplæsning