Old Trafford er enormt, men Jess Thorup ved, hvordan FCM kan overraske

Drøm. For både Jess Thorup og FCM-spillerne er det en drøm, der går i opfyldelse, når de danske mestre i aften spiller på Old Trafford i Manchester - også kendt som 'drømmenes teater'.
Drøm. For både Jess Thorup og FCM-spillerne er det en drøm, der går i opfyldelse, når de danske mestre i aften spiller på Old Trafford i Manchester - også kendt som 'drømmenes teater'.
Lyt til artiklen

Alt kan ske i fodbold.

Når Brøndby, på et hovedstødsmål af stopperen Dan Eggen, kan slå Liverpool 1-0 på Anfield og gå videre fra Uefa Cuppens 2. runde efter at have fået 0-0 hjemme, og OB kan tage til Spanien med et 3-2-nederlag i bagagen og vinde 2-0 på Estadio Santiago Bernabéu, så fynboerne i stedet for kæmpefavoritterne Real Madrid kvalificerer sig til kvartfinalerne, ja, så kan FC Midtjylland også spille sig videre i Europa League på Old Trafford i aften med 2-1 hjemme som ballast.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her