Bossen er vild med Bendtners store armbevægelser

Maskemanden. Bendtner sørgede for sej over Liverpool i lørdags, men måtte udgå skadet med det, der lignede et vrid i det ene knæ.
Maskemanden. Bendtner sørgede for sej over Liverpool i lørdags, men måtte udgå skadet med det, der lignede et vrid i det ene knæ.
Lyt til artiklen

Nicklas Bendtner er ifølge Sunderland-manager Martin O'Neill vendt tilbage i en styrket udgave efter sin øjenskade.

Den danske angriber kom til skade i slutningen af januar og har efter sit comeback for to uger siden scoret to gange. Senest i 1-0-sejren over Liverpool i weekenden, hvor Bendtner også udgik med en knæskade.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her