Lions henter første sejr efter 17 nederlag i træk

defense. Detroit-rookien  Ndamukong Suh, der kommer fra universitetet i Nebraska, holdt Packers nede på sølle tre point.
defense. Detroit-rookien Ndamukong Suh, der kommer fra universitetet i Nebraska, holdt Packers nede på sølle tre point.
Lyt til artiklen

Detroit Lions havde før kampen mod Packers tabt 17 divisionskampe i træk, hvilket var en kedelig rekord at have. Men med en snæver sejr på 7-3 lykkedes det Lions at bryde stimen og kravle op på 3-10.

Det var med mere forstand end held, at Lions vandt kampen. Et stadig stærkere Detroit-forsvar med en meget tændt rookie, Ndamukong Suh, i spidsen dominerede fra start til slut i kampen.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her