Wozniacki er to sejre fra historieskrivning

storform. Caroline Wozniacki har fundet formen i sin favoritturnering i New Haven, hvor hun kan skrive historie.
storform. Caroline Wozniacki har fundet formen i sin favoritturnering i New Haven, hvor hun kan skrive historie.
Lyt til artiklen

WTA-turneringen i New Haven må siges at være favoritturneringen over dem alle for Caroline Wozniacki, der kan vinde opvarmningseventen til US Open for femte gang.

»Det er utroligt, som tiden går. Jeg har spillet en masse gode kampe her og mange hårde. Jeg har spillet under alle forhold her; indendørs, udendørs, i høj varme, i vind og om aftenen«, siger Caroline Wozniacki til turneringens hjemmeside.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her