Ikke så får har efterhånden tilkendegivet deres holdning til den tidligere imam Ahmed Akkaris person og den bog, han har skrevet om sin deltagelse i Muhammedkrisen og sine erfaringer som højtplaceret islamitisk imam.
Jeg har selv anmeldt bogen i Jyllands-Posten og givet den de maksimale seks stjerner. Man kan så rigeligt anklage mig for at have aktier i debatten, da jeg ikke alene er anmelder for avisen, men også skriver satire, som avisen trykker. Læs anmeldelsen i JP
Desuden har jeg også, som enhver, der følger mine sporadiske skriblerier i herværende publikation, ved, også selv givet udtryk for holdninger til både Muhammedkrisen og Politikens linje her.
Der skete en fejl, prøv igen senere
Der skete en fejl, prøv igen senere eller søg hjælp via vores kundecenter
Få det store overblik for 1 kr.
Prøv den fulde adgang til Politiken.dk, apps, podcast og meget mere for kun 1 kr. De hurtigste er i gang på under 34 sekunder.
Læs mereEr du under 30 år og udeboende? Få halv pris her
Allerede abonnent? Log ind
Skriv kommentar