Anne Linnet har efter eget udsagn malet ligeså længe, som hun har lavet musik. Især de seneste 5 år har der været gang i penslerne, og hun er efter eget udsagn begyndt at arbejde mere seriøst med mulighederne i det visuelle udtryk. Nu har hun altså besluttet at tiden er kommet til at dele værkerne med offentligheden. Anne Linnets malerier vil blive udstillet i Rundetårn fra 18. marts til 23. april 2006. I forbindelse med udstillingen er der arrangeret to koncerter med gamle og nye sange. Den første koncert er torsdag den 20. april kl 19.30 i trinitatis kirken og den anden i rundetårn den 22. april kl 19.30. Billetter til koncerten kan købes her.
Læs videre for 1 kr.
Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.
Bliv abonnent nuAllerede abonnent? Log ind
Mest læste
-
Han er simpelthen fejlcastet som Spangs afløser
-
Von der Leyen var knap færdig med sin tale, før jungletrommerne gik i danske medier
-
Hun investerede gennem en platform, Mads Mikkelsen tilsyneladende havde anbefalet. To måneder senere var hele hendes opsparing væk
-
Disse 5 fødevarer skal du spise for at holde tarmen sund
-
Trump: USA får »permanent kontrol over sikkerheden« i Grønland med ny aftale
-
Prinsesse Dianas bror forsvarer Charles-påstand: Jeg siger sandheden
1
2
3
4
5
6
Indholdet fortsætter efter annoncen
Annonce
Debatindlæg af Ida Strand
Indholdet fortsætter efter annoncen
Annonce
Debatindlæg af Lærke Malmbak