Den tidligere håndboldlandsholdsspiller Lars Gjøls-Andersen er ansvarlig for salg og markedsføring hos Bjarne Riis, og han har travlt i Frankrig i disse dage. »Min telefon står ikke stille for tiden. Du kan roligt sige, at tingene er intensiveret på grund af vores succes. Vi er blevet mere interessante med vores sejre«, sagde Lars Gjøls-Andersen til Ritzau i Bordeaux i dag. »Nogle har fulgt os på afstand de seneste uger, mens andre har været med hernede. Vi forsøger at bringe noget på plads hurtigt, og jeg har også møder hernede under Tour de France«, fortsatte han.
Læs videre for 1 kr.
Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.
Bliv abonnent nuAllerede abonnent? Log ind
Mest læste
-
Disse 5 fødevarer skal du spise for at holde tarmen sund
-
Von der Leyen var knap færdig med sin tale, før jungletrommerne gik i danske medier
-
Han er simpelthen fejlcastet som Spangs afløser
-
Hun investerede gennem en platform, Mads Mikkelsen tilsyneladende havde anbefalet. To måneder senere var hele hendes opsparing væk
-
Et toporkester faldt fra hinanden
-
DR-vært var tydeligvis utryg ved gæstens insisteren på nuancer
1
2
3
4
5
6
Indholdet fortsætter efter annoncen
Annonce
Indholdet fortsætter efter annoncen
Annonce
Debatindlæg af Ida Strand