Manchester United-forsvareren Wes Brown underskrev mandag en ny fireårig kontrakt med de engelske mestre, der gælder indtil udgangen af juni 2005. Dermed følger den 25-årige engelske landsholdsspiller i hælene på klubkammeraterne Paul Scholes, Nicky Butt, Andy Cole, Jaap Staam, Ole Gunnar Solskjær, Gary Neville og Phil Neville, der alle har sagt ja til at forny deres kontrakter. Kun midtbanestjernen David Beckham har endnu ikke meldt ud, om han fortsætter karrieren hos Manchester United. Wes Brown, der er født i Manchester, har derimod ikke været i tvivl om, hvor han vil udfolde sine talenter i fremtiden. »Jeg har altid sagt, at jeg ville spille for Manchester United, og det beviser jeg nu ved at underskrive denne kontrakt, der binder mig indtil 2005«, siger han.
Læs videre for 1 kr.
Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.
Bliv abonnent nuAllerede abonnent? Log ind
Mest læste
-
Disse 5 fødevarer skal du spise for at holde tarmen sund
-
Von der Leyen var knap færdig med sin tale, før jungletrommerne gik i danske medier
-
Han er simpelthen fejlcastet som Spangs afløser
-
DR-vært var tydeligvis utryg ved gæstens insisteren på nuancer
-
Et toporkester faldt fra hinanden
-
Hun investerede gennem en platform, Mads Mikkelsen tilsyneladende havde anbefalet. To måneder senere var hele hendes opsparing væk
1
2
3
4
5
6
Indholdet fortsætter efter annoncen
Annonce
Indholdet fortsætter efter annoncen
Annonce