Den tidligere landsholdsspiller Bjarne Goldbæk er på vej væk fra sin engelske klub FC Fulham, der har kontrakt med den skudstærke midtbanespiller, indtil sæsonen slutter. »Jeg har ikke selv nogen interesse i at spille i klubben, og jeg tror heller ikke, at klubben er interesseret i mig, for så havde de vel taget kontakt til mig for at snakke om en kontraktforlængelse, så jeg regner ikke med at spille i Fulham, når sæsonen er forbi«, siger Bjarne Goldbæk, der endnu ikke ved, hvor karrieren fortsætter i næste sæson. »Jeg har forhandlinger til anden side, men det er for tidligt at sætte navn på, hvilken klub det er«, siger han.
Læs videre for 1 kr.
Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.
Bliv abonnent nuAllerede abonnent? Log ind
Mest læste
-
Disse 5 fødevarer skal du spise for at holde tarmen sund
-
Von der Leyen var knap færdig med sin tale, før jungletrommerne gik i danske medier
-
Han er simpelthen fejlcastet som Spangs afløser
-
Hun investerede gennem en platform, Mads Mikkelsen tilsyneladende havde anbefalet. To måneder senere var hele hendes opsparing væk
-
Et toporkester faldt fra hinanden
-
DR-vært var tydeligvis utryg ved gæstens insisteren på nuancer
1
2
3
4
5
6
Indholdet fortsætter efter annoncen
Annonce
Debatindlæg af Ida Strand
Indholdet fortsætter efter annoncen
Annonce