AGF har forlænget kontrakten med forsvarsspilleren Anders Kure. Den nye aftale løber i fire år. »Jeg er meget glad for, at aftalen med Anders er på plads. Anders har en fantastisk indstilling og er en spiller, der vil ofre sig 100 procent for klubben. Jeg er sikker på, at han under Ove Pedersens kyndige ledelse vil udvikle sig til en forsvarsspiller af høj klasse«, udtaler sportschef Brian Steen Nielsen. Den 20-årige Anders Kure er noteret for 36 kampe for AGF siden debuten i 2003.
Læs videre for 1 kr.
Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.
Bliv abonnent nuAllerede abonnent? Log ind
Mest læste
-
Han er simpelthen fejlcastet som Spangs afløser
-
Von der Leyen var knap færdig med sin tale, før jungletrommerne gik i danske medier
-
Hun investerede gennem en platform, Mads Mikkelsen tilsyneladende havde anbefalet. To måneder senere var hele hendes opsparing væk
-
Disse 5 fødevarer skal du spise for at holde tarmen sund
-
Prinsesse Dianas bror forsvarer Charles-påstand: Jeg siger sandheden
-
Et toporkester faldt fra hinanden
1
2
3
4
5
6
Indholdet fortsætter efter annoncen
Annonce
Debatindlæg af Ida Strand
Indholdet fortsætter efter annoncen
Annonce