Måske er det på tide, at DR slagter sin guldkalv, skriver David A. Dyrholm Nielsen i dagens tv-klumme.
David Dyrholm: Jeg ville hellere have bortopereret begge lårbensknogler end at deltage i Brødrene Prices middagsselskab
Adam Price ses her i selskab med gæsterne Peter Lund Madsen og Margrethe Vestager til storslået gæstebud. Foto: AM Productions
Lyt til artiklen
Henter...
Stop trykpressen! Brødrene Price er tilbage på DR’s sendeflade.
Puha, jeg var da også lige ved at få abstinenser. Der er i hvert fald gået tre-fire måneder, siden seneste sæson af ’Spise med Price’ blev sendt, og Adam har vist ikke skrevet noget større dramaværk for vores underholdnings skyld i mellemtiden.
Læs videre for 1 kr.
Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.