Tilbud: Få digital adgang og avisen leveret i weekenden for 199 kr./md.

En Grammy-nomineret rapper og en tidligere Disney-stjerne: Efterårsfestivalen Noisey føjer flere internationale artister til plakaten

Til november får København en ny festival: Noisey Festival, som løber af stablen 2. og 3. november i Tap1 på Amager. Arkivfoto: Per Lange/POLFOTO
Til november får København en ny festival: Noisey Festival, som løber af stablen 2. og 3. november i Tap1 på Amager. Arkivfoto: Per Lange/POLFOTO

Sommeren bugner af musikfestivaler, mens resten af året finder hvile, hvad det angår. Men sådan behøver det ikke at være.

Den nye Noisey Festival kommer nemlig som et energiboost i de mørke måneder til København med et sprødt mix af urban-, rock- og elektroniske kunstnere.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad
PodcastSe alle

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her